Stavrum latterliggjør vintersport

Skeid-trener Arild Stavrum mener fotball får for lite oppmerksomhet.
Skeid-trener Arild Stavrum mener fotball får for lite oppmerksomhet. Foto: Eirik Førde , Digitalsport

Arild Stavrum jublet da Holmenkollen ble revet.

Publisert: 15.12.2009 kl. 12:24 , endret: 15.12.2009 kl. 12:46

Av: Kjetil Samuelsen

Det er i sin siste blogg på TV 2 Sporten fotballprofilen slenger ut sin hjertens mening. Den tidligere utenlandsproffen er lei av vinteridrett, og vil ha mer fotball på TV og i aviser.

Og han er klar på hvem han mener er årets idrettsutøver.

- Å spille venstreback på Roma er liksom litt større enn å gå andreetappen på kombinert lagsprint. Skjønt egentlig er det en større prestasjon å spille fast venstreback på Hønefoss enn det meste du kan oppnå med snø under beina, skriver 37-åringen i bloggen sin.

- Skiskyting er enda verre, det blir Brann mot Kongsvinger begge i hjemmedrakter, der vinneren blir den av Ole Einar Bjørndalen eller Emil Hegle Svendsen som har vært minst forkjølet i det siste. Visstnok skal det være like mange utøvere av skiskyting på verdensbasis som det er elever på Velez Sarsfields akademi. Det vil si, like mange prøver å bli tatt opp i a-stallen til et fotballag de færreste i Norge har hørt om enn de som spenner på seg ski og gevær. Kanskje får fotball for lite oppmerksomhet..., skriver Stavrum videre.

Jublet da Holmenkollen ble revet

Den tidligere Brann-, Molde-, Stabæk-, Helsingborg-, Aberdeen- og Besiktas-spilleren mener det burde konkurreres om mediedekning på en fair måte. At prestasjoner burde dekkes ut i fra hvor mange som bedriver idretten. Stavrum bruker Holmenkollen, som han ser fra sin hjemmet sitt, som eksempel.

- Og det skal sies at jeg var en av dem som jublet da den ble revet. Jeg lekte med fantasien om at nå var det faktisk slutt. Den ble revet for å markere at vinteridrettenes tid var over. Selvsagt visste jeg at den skulle opp igjen, men for noen flotte måneder det var uten dette monsteret av et monument over vinteridretten, skriver mannen som nå trener osloklubben Skeid.

Det er ikke bare vinteridrettene som får gjennomgå. Også håndballsporten må tåle litt pepper.

- Norge vinner 49-12 mot land som virkelig lever opp til mottoet om at det viktigste innen idrett er å delta. Og kvinnehåndball markerer seg som idretten ved siden av de på snø der Norge er en stormakt.

Skriv et nytt innlegg

Skriv ditt innlegg her - maks 2000 tegn. Innlegget må undertegnes med fullt navn. Innlegg med usaklig innhold eller upassende språkbruk blir ikke publisert.

Stavrum/Skeid. Ja,ja Stavrum, løys på snippen så det vert litt bevegelse på innsiden av toppen, for der må det være grått og kjedelig, for ikke å si svart og tomt.
Stavrum/Skeid. Ja,ja Stavrum, løys på snippen så det vert litt bevegelse på innsiden av toppen, for der må det være grått og kjedelig, for ikke å si svart og tomt.
Hurra, endelig en som tar til motmæle mot verdens kjedeligste "sportsgren" og dessuten, jeg jublet også da holmenkollen ble revet. Stå på Stavrum
"Og kvinnehåndball markerer seg som idretten ved siden av de på snø der Norge er en stormakt."
Ja det er vel pga den samme snøen at vi i norge er så utrolig dårlig i fotball. Nytter ikke å satse på sommersporter og særdeles fotball, når vi bor i et vinterland!
Og Stavrum, er ikke du halveis oppkalt etter en skistav?
Det må bli slutt på all denne diggingen av fotball. Det starter på tv tidlig i uka med prognoser og snikk snakk. Så er det bakrom og framrom og fotball til alle døgnets tider .Nei , lav en fotballkanal så kan alle fanatikere se på denne , mens vi andre får et mer variert program .
Å løpe etter en rund kule å bli stjerne med millioner i banken er rett og slett idioti.
Slike utsagn bør man jo egentlig bare le av, og la det bli med det. Skal man sette hans utsagn i sammenheng, er det jo latterlig at han gidder å drive idrett på så lavt nivå som han tross alt gjør. Brann, Molde, Stabæk, Helsingborg, Aberdeen, og Besiktas er jo alle på bedriftsnivå i den store fotballsammenhengen. Hopp er norges nasjonalsport, og dersom han synes at det er så dårlig nivå på den idretten, vil jeg oppfordre ham til å ta på seg et par ski og sette utfor i kollen. Idiot!
Herr Stavrum mistet vel all form for troverdighet og injurierende kraft for rimelig lang tid tilbake. Så hvem bryr seg om hva han mener? Jeg ler.
Og det sier litt. Bjørndalen trener mer enn hele Molde-laget til sammen i løpet av ett år. Enhver person med middels fotballtalent kommer seg til 1.divisjon og sannynligvis til eliteserien. Det man mangler i talent tar man igjen med trening. Norge er et bunnland i fotball. "Stjerner" i eliteserien snuser og røyker. Møkkasport.
Stavrum har mange meninger om mange ting og nok en gang så kommer han med et utspill som han ikke vet noe om.
Er det ikke snart på tide å få denne mannen mentalundersøkt??
Eller er det sånn i Aftenposten at enhver tulling kan mene noe rart og få det på trykk?? Personlig så mener jeg at alle i Norge skulle flytte til Alvundeid. Ikke spør meg om hvorfor og om det er lurt, men jeg prøver bare å komme med sånn syk tanke sånn som Stavrum gjør. Noen som vil flytte eller??
Det er f...snart ikke mulig å drive med noe annet enn fotball.De tråkker ned dørene dine på jakt etter penger.Prøver du å hanke inn støtte til prosjekter utenom fotballen er du mer eller mindre sjanseløs.Jeg har som prinsipp å ikke kjøpe ett eneste lodd,eller annet som går til den greia der.Arild Stavrum kan lukke leppa og finne seg noe annet å gjøre.Er det noen idrett som får opmerksomhet så er det fotball.Men min får de ikke.....
Fotball er like spennede som å se maling tørke.... La oss håpe alle klubbene går konkurs slik at det blir plass til noe annet en idiotiske fotball spillere i sports delen av avisa
Og hvilken plass har Norge på FIFA rankingen i fotball?
Eller Hønefoss for den saks skyld?
En middelmådig skiskytter er bedre trent enn en tippeligaspiller.
Er flau over at Stavrum har spilt i Brann.
Han ble aldri noe annet en en middels god fotballspiller. Han opptrer som en naiv og egoistisk tufs!!!!
Fotball får alt for mye oppmerksomhet i media. Hvem F... er det som bryr seg om hvorvidt Jon Arne Riise har vondt i lilletåa - denne type "nyheter" ser man stadig på TV2 og i andre media.
Stavrum stakker kommer vel ikke over at han var en middelmådig fotballspiller og egentlig et eneste langt gjesp i historiebøkene om middelmådig idrett som ikke engang greier å kvalifisere seg til VM eller EM.
Stakkars fyr - og attpååtil greier han ikke å holde det stakkars laget sitt i eliteserien.
Nå skal han vel snart begynne å mene noe om politikk også - det blir akkurat like dumt. Håper han flytter til et gudsforlatt land - kan jeg foreslå Burma - der kan det jo hende at hans dugelighetsnivå holder til å trene et lag i øverste serien.
Jeg sier bare nok en gang - Stakkar !!!
Hva som skal vises på TV har altså intet å gjøre med de aktuelle idretts antall utøvere, men med hvem som finner det verdt å se på. jeg liker av og til fotball, vinteridrett, mens jeg finner andre ting gørr kjedelig. Det har også litt med kommentatorene å gjøre (jeg husker Paal Clasen og turn). Min mor likte godt ishockey, for da sov hun så godt.
Det at Myggen sier at fotball aldri kan bli toppidrett sier det meste. Hadde f.eks Bjørndalen trent like lite som Stavrum, Myggen, Carew osv hadde han ikke vært blant Norges 100 beste en gang. NFF forsøkte noen år siden et prosjekt som het 'fra toppfotball til toppidrett', men det er ikke i mål enda.
Det er da altfor mye sport både i aviser og TV uansett? Antallet fremmøtte er synkende både på fotballstadion og ved ski- og skøyteløp, appellerer trolg mest til sofa, chips og øl. Hadde vært bedre med omtale av amatørene og breddeidrett enn toppidretten, hvorfor i all verden ha proffer for slik virksomhet?
Sa ikkje Håvard Bøkko noko slik som at det var ein større prestasjon å male ein vegg enn å koma på Landslaget i fotball.....
Nei, dette var tullprat det du kom med du........
PRØV Å GJER EIN PRESTASJON ISTADEN FOR Å HEVE MILLIONLØNNINGAR FOR INGENTING...
De forskjellige idrettene får mediadekning etter hvor interessert konsumentene er (eller hvor interessert journalistene tror vi er), om vi ønsker å la oss underholde av store prestasjoner eller noe helt annet er fullstendig irrelavnt.

Innlegg 1 til 50 av 118:

Siste 20

Tabeller

# Lag K S U T P
1 Alta IF 0 0 0 0 0
2 Bodø/Glimt 0 0 0 0 0
3 Bryne 0 0 0 0 0
4 Bærum 0 0 0 0 0
5 HamKam 0 0 0 0 0
6 Hødd 0 0 0 0 0
7 Kongsvinger 0 0 0 0 0
8 Mjøndalen IF 0 0 0 0 0
9 Notodden FK 0 0 0 0 0
10 Ranheim IL 0 0 0 0 0
11 Sandefjord 0 0 0 0 0
12 Sarpsborg 08 0 0 0 0 0
13 Start 0 0 0 0 0
14 Strømmen IF 0 0 0 0 0
15 Tromsdalen UIL 0 0 0 0 0
16 Ullensaker/Kisa IL 0 0 0 0 0
# Lag K S U T P
1 Aalesund 0 0 0 0 0
2 Brann 0 0 0 0 0
3 Fredrikstad 0 0 0 0 0
4 Haugesund 0 0 0 0 0
5 Hønefoss 0 0 0 0 0
6 Lillestrøm 0 0 0 0 0
7 Molde 0 0 0 0 0
8 Odd Grenland 0 0 0 0 0
9 Rosenborg 0 0 0 0 0
10 Sandnes Ulf 0 0 0 0 0
11 Sogndal 0 0 0 0 0
12 Stabæk 0 0 0 0 0
13 Strømsgodset 0 0 0 0 0
14 Tromsø 0 0 0 0 0
15 Viking 0 0 0 0 0
16 Vålerenga 0 0 0 0 0
# Lag K S U T P
1 Manchester C 24 18 3 3 57
2 Manchester U 24 17 4 3 55
3 Tottenham 24 15 5 4 50
4 Chelsea 24 12 7 5 43
5 Newcastle 24 12 6 6 42
6 Arsenal 24 12 4 8 40
7 Liverpool 24 10 9 5 39
8 Sunderland 24 9 6 9 33
9 Norwich 24 8 8 8 32
10 Swansea City 24 7 9 8 30
11 Everton 24 8 6 10 30
12 Stoke City 24 8 6 10 30
13 Aston Villa 24 6 10 8 28
14 Fulham 24 6 9 9 27
15 West Bromwich 24 7 5 12 26
16 Queens Park Rangers 24 5 6 13 21
17 Wolverhampton 24 5 6 13 21
18 Bolton 24 6 2 16 20
19 Blackburn 24 4 6 14 18
20 Wigan 24 3 7 14 16
# Lag K S U T P
1 Real Madrid 21 18 1 2 55
2 Barcelona 21 14 6 1 48
3 Valencia 21 10 7 4 37
4 Levante 21 9 5 7 32
5 Espanyol 21 9 5 7 32
6 Athletic Bilbao 21 7 9 5 30
7 Atlético Madrid 21 8 6 7 30
8 Málaga 21 8 4 9 28
9 Osasuna 21 6 10 5 28
10 Getafe 21 7 6 8 27
11 Sevilla 21 6 8 7 26
12 Rayo Vallecano 21 7 4 10 25
13 Mallorca 21 6 7 8 25
14 Granada CF 21 7 4 10 25
15 Real Sociedad 21 6 6 9 24
16 Real Betis 21 7 2 12 23
17 Villarreal 21 5 8 8 23
18 Racing Santander 21 4 10 7 22
19 Sporting Gijón 21 5 4 12 19
20 Real Zaragoza 21 2 6 13 12

Hvem vinner eliteserien 2010?

100% Fotball on Facebook
Tracker image